Останні новини:

02.07.2020

Ера безконтактного споживання прискорить цифрову трансформацію страхового сектора

18.06.2020

9 млрд. грн., 600 тис. страхових відшкодувань – стільки виплатили страховики за 5 років по ОСАГО

Чому роботодавці відмовляють претендентам через зовнішність? Що їх не влаштовує з’ясували страховики

Чому роботодавці відмовляють претендентам через зовнішність? Що їх не влаштовує з’ясували страховики

15% керівників хоча б раз відмовляли кандидату в прийомі на роботу через нестандартну зовнішності. Роботодавців відштовхують татуювання, яскравий макіяж і неохайність. До такого висновку прийшли експерти страхових компаній, які провели анонімне опитування керівників 120 компаній (з оборотом від $ 2 млн. На рік) і з’ясувала, що 15% з них хоча б раз відмовляли претендентові, так як їм не сподобався його зовнішній вигляд.

Найчастіше роботодавця відштовхувала неформальна зовнішність (61%): велика кількість тату, пірсинг, занадто незвичайна зачіска або колір волосся. Крім того, кандидатів не брали через викликає одягу (23%), яскравого макіяжу та манікюру у жінок (9%) і неохайного зовнішнього вигляду (7%). В основному відмови стосувалися кандидатів на позиції, які передбачають взаємодію з клієнтами і партнерами.

Як і раніше для роботодавців зовнішній вигляд залишається одним з важливих критеріїв, з урахуванням якого приймається рішення по кандидату. Як правило, зовнішність людини відображає його звички, характер і спосіб життя. Якщо здобувач охайно і доглянуто виглядає, то, з великою ймовірністю, і в роботі він буде акуратний і усидливий, вважає частина керівників. Крім того, справити хороше враження допоможе одяг, відповідна корпоративному дрес-коду компанії, про який можна дізнатися заздалегідь, вважають дослідники.

Крім того, вчені з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардської медичної школи з’ясували, що у людини при погляді на гарне обличчя активуються ті ж ділянки мозку, що у голодного – при вигляді їжі, а у гравця – грошей.

Раніше Superjob відзначав, що заборона роботодавцям вказувати свої уподобання щодо, в тому числі, зовнішності кандидата, заважає претендентам в пошуку роботи (37%). Тільки 24% думають, що такі заходи приносять користь. Найчастіше подібні нововведення критикують здобувачі старше 45 років (53%). Велика частина респондентів (40%) не визначилися з відповіддю, так як, з одного боку, це дискримінація на ринку праці, з іншого, не хотілося б витрачати час на співбесіди в компанії, куди ти точно не підходиш.

Джерело: Фориншурер
URL новини: https://forinsurer.com/news/20/01/24/37605
Переклад: www.transmagistral.com.ua