Останні новини:

04.02.2020

Чому роботодавці відмовляють претендентам через зовнішність? Що їх не влаштовує з’ясували страховики

29.01.2020

З якими хворобами і проблемами стикалися застраховані туристи на новорічних канікулах?

Чому роботодавці відмовляють претендентам через зовнішність? Що їх не влаштовує з’ясували страховики

Чому роботодавці відмовляють претендентам через зовнішність? Що їх не влаштовує з’ясували страховики

15% керівників хоча б раз відмовляли кандидату в прийомі на роботу через нестандартну зовнішності. Роботодавців відштовхують татуювання, яскравий макіяж і неохайність. До такого висновку прийшли експерти страхових компаній, які провели анонімне опитування керівників 120 компаній (з оборотом від $ 2 млн. На рік) і з’ясувала, що 15% з них хоча б раз відмовляли претендентові, так як їм не сподобався його зовнішній вигляд.

Найчастіше роботодавця відштовхувала неформальна зовнішність (61%): велика кількість тату, пірсинг, занадто незвичайна зачіска або колір волосся. Крім того, кандидатів не брали через викликає одягу (23%), яскравого макіяжу та манікюру у жінок (9%) і неохайного зовнішнього вигляду (7%). В основному відмови стосувалися кандидатів на позиції, які передбачають взаємодію з клієнтами і партнерами.

Як і раніше для роботодавців зовнішній вигляд залишається одним з важливих критеріїв, з урахуванням якого приймається рішення по кандидату. Як правило, зовнішність людини відображає його звички, характер і спосіб життя. Якщо здобувач охайно і доглянуто виглядає, то, з великою ймовірністю, і в роботі він буде акуратний і усидливий, вважає частина керівників. Крім того, справити хороше враження допоможе одяг, відповідна корпоративному дрес-коду компанії, про який можна дізнатися заздалегідь, вважають дослідники.

Крім того, вчені з Массачусетського технологічного інституту і Гарвардської медичної школи з’ясували, що у людини при погляді на гарне обличчя активуються ті ж ділянки мозку, що у голодного – при вигляді їжі, а у гравця – грошей.

Раніше Superjob відзначав, що заборона роботодавцям вказувати свої уподобання щодо, в тому числі, зовнішності кандидата, заважає претендентам в пошуку роботи (37%). Тільки 24% думають, що такі заходи приносять користь. Найчастіше подібні нововведення критикують здобувачі старше 45 років (53%). Велика частина респондентів (40%) не визначилися з відповіддю, так як, з одного боку, це дискримінація на ринку праці, з іншого, не хотілося б витрачати час на співбесіди в компанії, куди ти точно не підходиш.

Джерело: Фориншурер
URL новини: https://forinsurer.com/news/20/01/24/37605
Переклад: www.transmagistral.com.ua