Останні новини:

22.12.2019

Insurance Europe назвала 4 елементи, що дозволяють страховикам виконувати свою соціальну роль

13.12.2019

5 ключових ризиків для банків і страховиків. НБУ представив результати опитування про системні ризики фінансового сектора

Страховики розповідають, чому не можна займатися самолікуванням і до чого це може привести?

Страховики розповідають, чому не можна займатися самолікуванням і до чого це може привести?

За статистикою, 90% пацієнтів займаються самолікуванням, робити ж цього категорично не можна, вважають лікарі і страховики. Якщо пацієнт самостійно призначає собі і приймає лікарські препарати, заглушаючи таким чином симптоми захворювання, воно буде важко піддаватися лікуванню і може стати хронічним.

Згідно з опитуванням страховиків, 47% опитаних вважають за краще займатися самолікуванням, 53% відправляються до лікарів, коли симптоми приймають затяжний характер. За іншими джерелами, до 80-87% споживачів при купівлі ліків обходяться без лікарських порад і не отримують належної інформації про придбаних препаратах, доцільності їх використання, побічні ефекти або отримують її в повному обсязі.

Пацієнти починають приймати препарати з досвіду минулих захворювань – ті, які їм колись призначав доктор. Також вони купують активно рекламовані ліки або ж консультуються з фармацевтами в аптеці, які, в свою чергу, дають рекомендації, з огляду на власні переваги або спираючись на взаємодію з представниками фармацевтичних компаній, кажуть страховики.

Препарати, які пацієнти призначають самі собі – антибактеріальні, відхаркувальні, знеболюючі – дуже часто змащують картину захворювання. Наприклад, люди активно беруть знеболюючі при болю в животі. Цього категорично не можна робити, тому що в животі можуть протікати запальні процеси, можуть бути хірургічні патології, а після знеболюючих препаратів, приглушити симптоми, досить складно розібратися в ситуації. В результаті процес лікування і одужання затягується.

Якщо ви захворіли, то слід звернутися до лікаря для здачі аналізів і точного визначення діагнозу. Після цього лікар зможе призначити необхідне саме вам лікування, яке не дасть хвороби затягнутися. При сильному нездужанні можна безкоштовно викликати лікаря додому, радять страховики.

Лікарі на замовлення страхових коміпаній неодноразово проводили багатоцентрове дослідження в великих містах, в ході яких з’ясували, що фармацевти в більшості випадків рекомендують придбати препарати для самолікування, не звертаючи увагу покупців на необхідність звернутися до лікаря, причому в 48,7% випадків їх поради включають рекомендації з прийому антибактеріальних препаратів (АБП), які не відповідають існуючим стандартам лікування.

Нераціональне застосування АБП є однією з рушійних сил поширення антибіотикорезистентних бактерій. Також в ході дослідження з’ясувалося, що третина відвідувачів аптек (34%) купували препарат, рекомендований аптечним працівником, часто роблячи це навіть всупереч призначенням лікаря.

Люди люблять приймати один антибіотик, розрахований на короткий триденний курс, але через безконтрольного прийому цього препарату у бактерій до нього виробляється стійкість, і в 60% випадків він уже не допомагає. Для того, щоб визначити чутливість бактерій до антибіотиків, є спеціальні аналізи, посіви. І іноді результати дослідження показують, що бактерія резистентна до всіх антибіотиків, тобто лікувати пацієнта вже фактично нічим. Підходять тільки групи антибіотиків, які вводяться внутрішньовенно в найскладніших ситуаціях.

Джерело: Фориншурер
URL новини: https://forinsurer.com/news/18/10/02/36282

Переклад: www.transmagistral.com.ua