Останні новини:

02.07.2020

Ера безконтактного споживання прискорить цифрову трансформацію страхового сектора

18.06.2020

9 млрд. грн., 600 тис. страхових відшкодувань – стільки виплатили страховики за 5 років по ОСАГО

Страховий захист

Страховий захист

Страховий захист


Одним із пунктів за якими українці не дуже схожі на жителів економічно розвинених країн – це відношення до страхування, і це є одним із найважливіших показників. Переважна більшість із нас по своїй волі майже ніколи не страхує ні своє життя, ні своє здоров’я, ні своє майно. А на приклад тотальної «застрахованості» пересічний українець говорить, що «у багатих свої причуди». В те що звичка захищати своє майно допомагає стати багатшим наша людина вірити відмовляємося, так як її багато разів обманювали.

На сьогоднішній день зовсім не розвиненим залишається сегмент ринку страхування майна (зокрема житла), так як громадяни мало зацікавлені в страховому захисті власного житла. Існує багато програм страхування, які окрім таких ризиків, як пожежа,удар блискавки, вибух, стихійні лиха, можуть покривати страховим захистом також і збитки нанесені аваріями в системах водопостачання, каналізації, опалення, а також збитки пов’язані з протиправними діями третіх осіб, крадіжки. Також серйозну небезпеку несе в собі ризик завдання шкоди майну третіх осіб, наприклад сусідів, внаслідок пошкодження сантехнічного обладнання. На цей випадок можна застрахувати свою цивільну відповідальність.
Нажаль активного попиту на страхування майна в Україні не має, а самі клієнти враховуючи складне фінансове становище на купівлю страхового захисту погоджуються не завжди. Зазвичай страхову послугу купують лише ті хто на власному досвіді переконався в страховому захисті, постійні клієнти (хто купував такий захист і раніше) або орендодавці, які хочуть убезпечити себе на майбутнє.
За статистикою на страхування майна, самий великий попит спостерігається не в великих містах, а в регіонах з високим ризиком настання стихійних лих (зокрема повені).
В зв’язку з істотними змінами кліматичних умов та збільшенні випадків стихійних явищ слід звернути увагу на забезпечення страховим захистом рухомого та не рухомого майна в приватному секторі.